Poděkování od pana Drbala

Před rokem jsme zakoupili dům a po čase nám začalo být divné, že je v podkroví v létě takové horko a naopak když začal podzim, tak jsme ho nemohli vytopit.
Izolace na půdě (vatové desky na stropech) vypadala na první pohled v pořádku až na hromádky trusu v různých místech. Z webu jsem pojal podezření, že ten kdo trousil jsou kuny a vzhledem k množství tam už nějaký ten rok bydlí 🙁
Vylezl jsem znova na půdu a zaměřil se na kontrolu izolací v šikminách a už mi bylo jasné proč to nemůžu vytopit – izolace byla na mnoha místech protunelovaná shora dolů, hodně často shrnutá celá dolů, no děs a hrůza.

Vystřídal jsem na domě pár odborníků, kteří doporučovali to či ono – jak vyhnat kunu, jak opravit izolaci a podobně.
Zásadní pro mě byla schůzka s panem Hurychem z firmy STAVBY POLNÁ s.r.o., který doporučil jednoznačně celou překládku střechy s obnovou fólií a izolací a hlavně zabednění všech možných přístupových cest. Bylo to řešení radikální a také jedno z dražších, ale zpětně byla tato cesta nejlepší možná – to co se po odkrytí střechy ještě objevilo (například nekvalitní a chybějící předstěny/podbití/parotěs na částech domu) bych řešil na několikrát a tím pádem o dost dráž a složitěji.

Co bylo ale zásadní pro úspěšnou takhle velkou akci byla zkušená parta chlapů, které si poradí s různými překvapeními. Na začátku každý den přicházeli s novými “objevy” a co je bylo podstatná rovnou chodili i s návrhy řešení!! Ani jednou nezaznělo – to si vyřešte, my přerušujeme práci a přijdeme potom.
Navíc byli velmi dobrá parta a na jakýkoli detail jsem se podíval byl dotažený do konce.
Na závěr snad jen slova souseda (kde probíhala část prací na mé střeše a byli u něj přes týden) “pane Drbale, já ani nevím že tu byli – podívejte se sám, vše je uklizené a zpět na svém místě”

MOC DÍKY CHLAPY!!!
Tomáš Drbal

Copyrights © 2019. Signall.cz