prof. Ing. Jaroslav Koton, Ph.D.

V krátkosti:
Přišli, zhodnotili, opravili. Maximálně doporučuji každému, jen asi budete chvíli čekat, než na Vás také dojde řada.

Trochu v detailu:
Chlupatý spolubydlící s námi v rodinném domě byl určitě déle, ale teprve před rokem jsme začali více sledovat šramot na půdě. To až když se nás sousedka zeptala, zda náhodou nemáme na půdě kuny. Tenkrát byla naše odpověď „Nééé, vůbec. Když, tak to nám chodí po střeše kočka.“ Bohužel, kočka to nebyla.
Do jisté míry chápu aktivity ochránců zvířat, ale soužití s kunou v domě prostě nefunguje. Hlavně, pokud je v tom vašem domě a především v okamžiku, kdy v zimě topíte, stále je vám zima a vy přemýšlíte „Proč?“. Oprava střechy a obnova izolace tak byla jedinou možností. Nestačí však taková oprava, aby do domu nepršelo. Oslovil jsem snad 10 firem zaměřených na tesařské a pokrývačské práce. Jen dvě našly odvahu odpovědět a přijely se podívat na skutečnou spoušť.
Měli jsme velké štěstí, že i přes nabitý kalendář přijeli „kuňáci“ ze vzdálené Vysočiny. Už jen skutečnost, že vstupní prohlídce střechy věnovali skoro dvě hodiny dávalo vytušit, že vědí, kde a proč se dívat, co hledat.
Ještě větším štěstím pak bylo, že mezi odsouhlasením podmínek a vlastní realizací neuplynuly ani 3 měsíce. Začátkem května dorazila parta čtyř borců: Janek, Sumec, Štěně a Sváťa, která se pustila to práce. Mají můj velký respekt, protože určitě se nejedná o čistou práci na čerstvém vzduchu, jak by se na první pohled mohlo zdát. Po měsíci je hotovo: 170 m^2, tahokov v úžlabí, hřebeni, po obvodu střechy, likvidace staré izolace, nová foukaná čedičová vata.
Věřím, že stejně jako nám, pomohou i naší sousedce, u které se „kuňáci“ také byli podívat. Ostatním pak mohu služby společnosti jen doporučit a především radím, abyste s opravou střechy neotáleli.

Copyrights © 2019. Signall.cz